همیشه قبل از بریدن هر تکه از پارچه ، تمام قطعات را قرار دهید. این امر باعث می شود که چیدمان را کاملاً درک کنید ، و پارچه کافی برای همه قطعات وجود دارد. دستورالعمل های تخمگذار را در الگو بررسی کنید و این دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید. هنگامی که شما باتجربه تر هستید ، ممکن است ترجیحات خود را برای اخراج از آن داشته باشید.

قطعات الگوی ایمن

قطعات الگوی موجود در محل را قبل از برش ایمن کنید. پین یا وزنه ها به خوبی کار می کنند. پین ها دقیق تر و ایمن تر هستند و خطر ضرب و شتم یک قطعه را از جای خود کاهش می دهند. بنابراین ، من پین ها را برای مبتدیان یا برش دقیق توصیه می کنم. همیشه پین ​​ها را در هزینه درز قرار دهید. برای الگوهایی که به برش دقیق زیادی احتیاج ندارند ، دوست دارم پارچه خود را روی یک تشک بزرگ خیاطی بگذارم. من آن را با وزن تضمین می کنم و برای برش قطعات از برش چرخشی استفاده می کنم. این یک روش برش سریع و آسان است.

قطعات پارچه را برش دهید

برای برش قطعات می توان از یک برش دوار یا هر یک از قیچی های متنوع استفاده کرد. مانند پین ها ، قیچی ها دقیق تر هستند. قیچی دسته خم در صورت برش پارچه روی یک سطح صاف بهترین است. یک برش دوار سریع و آسان برای لبه های طولانی و مستقیم است ، اما استفاده از آن در گوشه و کنار دشوار است. برش دادن علامت خود را با برش چرخان آسان است ، و بسیار تیز هستند (اصلاً مناسب کودکان نیستند). من قطعاً قیچی را توصیه می کنید تا اینکه تجربه کنید. دمپایی کوچک برای بریدن مناطق کوچک فوق العاده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد پین و ابزارهای برش ، در اوایل این فصل به "ابزارهای خیاطی" مراجعه کنید.

الگوی چرخ خیاطی و علائم1. برش در اطراف شکاف

برای صرفه جویی در فضای هنگام چاپ الگوهای ، شرکت ها اغلب بخش اصلی (الگوی) الگو را چاپ می کنند. به سمت قطعه الگو نکشید. در عوض ، از قطعه الگوی جدا کنید. شکاف ها برای تنظیم صفحات هنگام دوختن آنها به یکدیگر استفاده می شود (به بخش زیر مراجعه کنید.

مارک گذاری پارچه

مکانهای مختلف زیادی وجود دارد که شما نیاز به علامت گذاری قطعات پارچه خود دارید. در مارک پارچه ، شما اطلاعات مهمی را از قطعه الگوی به پارچه بریده شده منتقل می کنید ، از جمله اینکه در کج می توانید در دارت ، محل قرارگیری سوراخ های دکمه ، محل قرار دادن زیپ و غیره قرار دهید.

روش های مختلفی برای علامت گذاری پارچه وجود دارد. شما هنگام انتخاب روش خود باید ترجیحات خود و همچنین نوع پارچه را در نظر بگیرید.

1. پین

می توان از پین ها برای علامت گذاری مکان هایی مانند مکان های شروع و متوقف کردن برای دوخت و اندازه گیری استفاده کرد. شما باید مراقب پین باشید ، زیرا آنها می توانند سوراخ های ریز در لباس ما باقی بمانند. قبل از انتخاب این روش ، قرار دادن پین ها و همچنین نوع پارچه را در نظر بگیرید. پین ها فقط در جاهایی که خط درز دوختید بهتر است استفاده شود.

خیاط tacks2. خیاط خیاطی

خیاط خیاطی برای مشخص کردن قطعات پارچه از نخ استفاده می کند. موارد زیر مثالی است. نخ را می توان فقط از طریق پارچه ، یا قطعه الگوی و پارچه دوخته شد. سپس نخ را برش داده و قطعه الگوی آن را بکشید. اکنون علامت خود را دقیقاً در جای مناسب دارید.

3. نشانگرهای قابل شستشو یا "جوهر ناپدید کننده" / مدادهای محلول در آب

نشانگرهای قابل شستشو و نشانگرهای قابل شستشو با جوهر ناپدید شده در رنگهای مختلفی قرار می گیرند و کاربرد آنها بسیار آسان است. توجه: همیشه قبل از استفاده از نشانگر یا مداد ، آن را روی یک تکه پارچه قراضه امتحان کنید تا مطمئن شوید که عملکرد خوبی دارد. باید به اندازه کافی طولانی بماند تا مفید واقع شود (لکه دار نشود یا مالیده نشود) ، اما باید با پاک کن پارچه ای به راحتی پاک شود.

4- ردیابی کاغذ و چرخ ردیابی

کاغذ ردیابی با رنگ انتقال به سمت پارچه بین قطعه پارچه و الگوی قرار می گیرد. از چرخ استفاده کنید تا بر روی نشانگر الگوی منتقل شود. رنگ روی کاغذ روی پارچه شما مالیده می شود.

5. شکاف

شکاف (نشان داده شده در بالا با عنوان "برش") پارچه را با ایجاد مناطقی که فراتر از میزان دریافت درز معمولی باشد ، علامت گذاری می کند. از این شکاف ها برای روکش کردن دو تکه پارچه (مانند قرار دادن قسمت های جلو و عقب دامن برای دوخت درز جانبی) استفاده می شود.

نکته: هر زمان ممکن باشد ، الگوهای من را روی کاغذ فریزر (که به صورت رول در Costco خریداری شده است) ردیابی می کنم. دلیل این امر این است که بیشتر الگوها با اندازه های مختلف ارائه می شوند. من می توانم اندازه خود را ردیابی و برش دهم ، بدون اینکه الگوی اصلی را برش دهم.

https://simakade.ir/category/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%B7%DB%8C/

دیجیتال مارکتینگ ، ,پارچه ,ها ,پین ,الگوی ,استفاده ,پین ها ,خود را ,قطعه الگوی ,می شود ,می کنم ,برای علامت گذاریمنبع

دانلود آهنگ شاد

پرداخت اينترنتي چيست؟

تلگرام چیست

میترا استاد کیست

آموزش ثبت نام در اینستاگرام و آموزش کار با اینستاگرام

آموزش دانلود آهنگ

آموزش کار با پینترست ؛ جامع‌ترین مقاله به زبان فارسی درباره این شبکه اجتماعی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

رهگذر تخفیف ویژه اینجا همه چی هست موبایل دیجیتال معرفی کالا فروشگاهی مدیریت کسب و کار در سه گام تابستون آموزش ترکیب رنگ مو اجناس فوق العاده هیرساگل